Jakie są standardowe wymiary szafek kuchennych?

Elementy wyposażenia do różnych pomieszczeń są obecnie produkowane w rozmaitych wielkościach, dzięki czemu można je dostosować do swoich potrzeb i metrażu wnętrza. Warto jednak mieć świadomość tego, jakie są standardowe wymiary szafek kuchennych. Wiedza ta może w dużym stopniu ułatwić projektowanie przestrzeni i dobór odpowiednich mebli, zachęcamy więc do zapoznania się z tekstem na ten temat.

Szafki kuchenne o standardowych wymiarach

Warto mieć na uwadze dokładne wartości pod różnymi względami. Przyjmuje się, że najbardziej klasyczną opcją, jeśli chodzi o szerokość, jest 60 cm. W zależności od potrzeb i konkretnego zastosowania można też wybrać model mierzący od 15 do nawet 120 cm.

Standardowa wysokość szafek dolnych wynosi z kolei od 82 do 87 cm łącznie z cokołem. Kwestia ta jest jednak dość indywidualna, bowiem na komfort korzystania z mebli wpływa m.in. wzrost użytkowników i wielkość sprzętów AGD. Modele górne najczęściej spotykane są w wysokości od 40 do 100 cm.

Głębokość mebli dolnych standardowo wynosi od 50 do 56 cm. Szafki kuchenne górne zazwyczaj występują pod tym względem w wariantach mierzących 30-35 cm.

Przedstawione wyżej wymiary dotyczą standardowych szafek kuchennych. Zazwyczaj mogą być jednak dostosowane do indywidualnych wymagań, aby korzystanie z nich było jak najwygodniejsze.

Wymiary a użyteczność

Zakup mebli o odpowiedniej wielkości w znaczny sposób przyczyni się do zwiększenia funkcjonalności elementów wyposażenia. Można będzie bowiem w zależności od potrzeb umieścić w nich drobne przybory, produkty spożywcze, chemię gospodarczą, większe urządzenia kuchenne i nie tylko. Możliwe jest też wykorzystanie ich do zabudowy dużych sprzętów, takich jak lodówka, zmywarka, piekarnik oraz inne. W niektórych przypadkach konieczne może być zamówienie mebli na wymiar, zazwyczaj jednak wystarczy dokładnie zapoznać się z podanymi na stronie parametrami. Dzięki temu można nabyć element wyposażenia, który będzie w jak największym stopniu funkcjonalny i wygodny w użyciu.

Shopping Cart
Przewiń do góry