Ergonomia i design

Nie bez powodu powyższą propozycję możemy podpisać zdaniem Ergonomia i....... Design?

Ergonomia

Aranżacja wnętrza funkcjonalnie, zgodnie z zasadami dla naszego komfortu przygotowywania potraw, zaoszczędzenia czasu oraz pieniążków. Opowiem o tych zasadach…..

Kuchnia przede wszystkim wyglądem efektowna a i zabudową oraz wyposażeniem musi być wygodna dla domowników. Rozmieszczenie szafek oraz AGD czyli układ mebli w różnych pomieszczeniach należy zaprojektować zgodnie z zasadami ergonomii.

Podział na strefy kuchenne, dopasowanie szafek i szuflad dla nas wygodnych w celu przechowywania produktów oraz akcesoria do pracy w kuchni. Wyróżnić należy strefy:

przechowywania zapasów (lodówka, szafki z gotowymi produktami lub półproduktami sypkimi) zmywania (zlewozmywak, zmywarka, szafka ze środkami chemicznymi,

robocza (blat na którym możemy pokroić i przygotować produkty do….)

gotowania (płyta grzewcza z zabudową szafek lub szuflad do podręcznego wykorzystania talerzy, garnków itp..)

przechowywania (pozostałe szafki przeznaczone na inne akcesoria kuchenne)

Trójkąt roboczy, układ zabudowy kuchennej lodówka-zlew-płyta grzewcza obrazujący powyższe strefy kuchenne w kolejności jakie wykonujemy podczas pracy w kuchni, gotowanie lub sprzątanie.

Wybór szafek kuchennych, stosujemy szafki dobrane wymiarowo do kształtu naszego pomieszczenia. Nie w każdym pomieszczeniu możemy lub chcemy zastosować popularną zabudowę w kształcie litery L, więc nasza ergonomia, zaznaczam NASZA wpływa także na NASZ design we wnętrzu i w tym miejscu warto przytoczyć inne możliwe zabudowy: zabudowa jednej ściany, dwóch ścian, z wyspą kuchenną, z półwyspą kuchenną, jako aneks kuchenny lub w kształcie litery U lub G.

Design

 kuchnia idealna to ergonomia i jej efekt wizualny, który codziennie z przyjemnością prowokuje nas do wykonywania codziennych obowiązków. Każdy z nas wie i czuje, że nasze otoczenia wpływa na nasze samopoczucie oraz chęć działania w sercu naszego domu.

Prezentowana kuchnia to zestaw poniższych szafek.

Spis komponentów:
Korpusy
Fronty
Akcesoria dodatkowe

Ciekawostki

Szafki kuchenne stojące, fronty pokrywają cokół meblowy, pozostaje dolna szczelina 40 mm w celu swobodnego podejścia do mebli w strefie roboczej. Szafki dolne szufladowe wizualnie z jednym frontem lub dwoma posiadają szuflady wewnętrzne. Zaproponowany układ frontów jest ciekawym rozwiązaniem aby wizualnie kuchnia prezentowała się z małą ilością frontów, nie ujmując jej ergonomii i pojemności. Górne pełne wieńce szafki pozwalają także na zastosowanie blatu kuchennego o nietypowej grubości 15 mm, minimalistyczny design!
szafki kuchenne wysoki słupek, fronty pokrywają cokół meblowy, pozostaje dolna szczelina 10 mm w celu swobodnego otwierania dolnych frontów
całość zabudowy kuchenne zbudowana jest z jednego wymiaru szerokości szafek a mianowicie 600 mm!!!
szafki kuchenne wiszące, szafki kuchenne o wysokości 1060 mm tworzą zabudowę bez pozostawienia zbędnej przestrzeni a głębokość 350 mm pozwala na montaż wkładu pochłaniacza wraz zabudową rury do odprowadzenia oparów.

Shopping Cart
Przewiń do góry